Pasjonujący pojedynek w Kijowie

Michał Strzałkowski 15.06.2012 23:07
Anglia pokonała po najbardziej dotąd emocjonującym meczu Szwecję 3:2. Szwedzi odpadają z mistrzostw.
O piłkę walczą Glen Johnson (Anglia) i Zlatan Ibrahimowic (Szwecja).O piłkę walczą Glen Johnson (Anglia) i Zlatan Ibrahimowic (Szwecja).fot. PAP/EPA/Kerim Okten

Piłkarze Anglii zwyciężyli ze Szwecją 3:2 (1:0) w meczu grupy D Euro 2012, rozegranym w Kijowie. Prowadzenie objęli Anglicy w 24. minucie po strzale Andy'ego Carrolla, wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie dwa gole dla Szwedów zdobył Olof Mellberg (49. i 59. min.), następnie Theo Walcott w 64. minucie strzelił drugą bramkę dla Anglii i było 2:2. Trzecią bramkę dla Anglików uzyskał Danny Welbeck w 78. minucie gry. Znakomitą okazję do zdobycia czwartego gola dla Anglii miał w doliczonym czasie gry Steven Gerrard, lecz jego strzał z sześciu metrów obronił szwedzki bramkarz, Andreas Isaksson. Po drugiej w turnieju porażce Szwedzi stracili szansę na awans do ćwierćfinału. O tym, kto znajdzie się w drugiej rundzie Euro 2012, zadecydują ostatnie mecze w grupie: 19. czerwca Szwecja zagra z Francją, zaś Anglia zmierzy się z zespołem Ukrainy.