Bułgarska lekcja pokory

Michał Strzałkowski 31.07.2012 15:05
Polacy przegrali z Bułgarią 1:3 w swoim drugim meczu turnieju siatkarskiego Igrzysk Olimpijskich.

Zaczynamy od złych wieści z hali siatkarskiej. Polacy niestety przegrali w swoim drugim meczu na Igrzyska w Londynie. Biało-czerwoni ulegli Bułgarom 1:3 (22:25, 27:29, 25:13, 23:25). Polacy niespodziewanie przegrali pierwszego seta do 22, w drugim doprowadzili do bardzo wyrównanej końcówki i gry na przewagi, ale w końcu musieli uznać wyższość Bułgarów. W trzecim secie nasi siatkarze nagle odzyskali wiatr w żagle i pokazali prawdziwą sportową wsćiekłość rozgramiając przeciwnikó do 13. Niestety w czwartym secie Bułgarzy się otrząsnęli i wygrali z Polakami do 23.
Marcin Możdżonek, siatkarz reprezentacji, powiedział otwarcie po meczu, że polski zespół popełnił zbyt dużo błędów. Środkowy bloku polskiej drużyny uważa, że w kolejnych meczach trzeba zagrać z większą koncentracją i spokojniej niż z Bułgarią.
Przed Polakami, którzy uważani są za faworytów turnieju, jeszcze trzy mecze grupowe. Rozgrywający Łukasz Żygadło podkreśla, że mecz z Bułgarią może być dobrym ostrzeżeniem, by nie lekceważyć przeciwników.
Po tej porażce „Biało-czerwoni” nie stracili oczywiście szans na awans do ćwierćfinałów, ale mocno utrudnili sobie drogę do pierwszego miejsca w grupie. Teraz na porażki nie mogą już sobie pozwolić. Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą Argentyńczycy.