Ukraina odpada z Euro 2012

Michał Strzałkowski 19.06.2012 22:54
Współgospodarze turnieju przegrali w Doniecku z Anglią 0:1 i nie zagrają w ćwierćfinale mistrzostw.
Wayne RooneyWayne Rooneyfot. PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Piłkarze reprezentacji Anglii wygrali z Doniecku z Ukrainą i zagrają w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy. Jedyna bramka padła na początku drugiej połowy meczu. W 46 minucie po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda, bardzo nieszczęśliwie interweniował ukraiński bramkarz - Andriy Pyatov, który przepuścił piłkę i z najbliższej odległości dla reprezentacji Anglii strzelił Wayne Rooney.
Mecz nie obył się bez kontrowersji. W 62 minucie spotkania, Artem Milevskiy podał przed pole karne do Marko Devicia. Strzał ukraińskiego napastnika wybił z linii bramkowej obrońca Anglii - John Terry. Telewizyjne powtórki pokazały jednak, że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową i bramka powinna zostać uznana. Powtórki pokazały też jednak, że Milewski który rozpoczął całą akcję był na pozycji spalonej. Sędziowie jednak tego również nie zauważyli. Anglicy zagrają w ćwierćfinale 24 czerwca z Włochami.